Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Wichmandsgade 1, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,2 % | -0,4 % | -0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 374,3 % | 3,1 % | 100,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 88,2 % | 88,7 % | 88,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,3 % | -0,5 % | -0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,2 % | 88,7 % | 88,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,8 % | 11,3 % | 11,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 374,3 % | 3,1 % | 100,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.839 kr. i 2022 til -19.439 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -11 | -28 | -19 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -8.853 kr. i 2022 til -67.615 kr. i 2025 (−664 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -37 | -75 | -68 | +10 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 19.023 | 15.791 | 16.920 | 16.920 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.023 | 15.791 | 16.920 | 16.920 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 38.647 kr. i 2022 til 7.566 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 28 | 0 | 8 | +3147 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39 | 28 | 0 | 8 | +3147 % | |
| Aktiver i alt | 19.061 | 15.819 | 16.920 | 16.928 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 19.053.647 kr. i 2022 til 14.941.724 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.054 | 13.955 | 15.009 | 14.942 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.856.516 kr. i 2023 til 1.978.393 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.857 | 1.903 | 1.978 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 8 | 8 | 8 | 8 | 0 % | |
| Passiver i alt | 19.061 | 15.819 | 16.920 | 16.928 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense