Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kirke Alle 3, 5871 Frørup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,2 % | 10,4 % | 2,9 % | 11,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 990,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91 % | 96,6 % | 95,9 % | 93,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,6 % | 10,8 % | 3 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91 % | 96,6 % | 95,9 % | 93,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9 % | 3,4 % | 4,1 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,6 % | 44 % | 58,8 % | 106,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -49.442 kr. i 2024 til -183.217 kr. i 2026 (−271 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -49 | 24 | -183 | −869 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 7.390 kr. i 2024 til 54.513 kr. i 2026 (+638 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 7 | 53 | 55 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 97.367 kr. i 2022 til -237.730 kr. i 2026 (−344 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | -46 | -57 | -29 | -238 | −714 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -812.251 kr. i 2022 til 1.339.244 kr. i 2026 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -812 | 375 | 967 | 254 | 1.339 | +427 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -603.180 kr. i 2022 til 1.014.993 kr. i 2026 (+268 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -603 | 291 | 753 | 213 | 1.015 | +377 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.003 | 758 | 754 | 608 | 473 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.003 | 758 | 754 | 608 | 473 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 22.906 kr. i 2022 til 272.270 kr. i 2026 (+1089 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 29 | 57 | 148 | 272 | +84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 6.218 | 6.475 | 6.766 | 8.052 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 6.917 | 6.977 | 7.229 | 7.375 | 8.525 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.172.115 kr. i 2022 til 7.955.324 kr. i 2026 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.172 | 6.349 | 6.984 | 7.075 | 7.955 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 452 kr. i 2022 til 313.251 kr. i 2026 (+69203 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 114 | 47 | 313 | +562 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 744.576 kr. i 2022 til 255.951 kr. i 2026 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 745 | 628 | 130 | 252 | 256 | +1 % | |
| Passiver i alt | 6.917 | 6.977 | 7.229 | 7.375 | 8.525 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frørup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg