Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bülowsgade 68, 8000 Aarhus C · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5,8 % | -4,9 % | 3,6 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 35,7 % | 1,2 % | 64,2 % | 52,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 16 % | 12,6 % | 15,6 % | 21,5 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 36,1 % | -38,6 % | 23,3 % | 30,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 16 % | 12,6 % | 15,6 % | 21,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 84 % | 87,4 % | 84,4 % | 78,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 22,1 % | 0,3 % | 47,7 % | 33,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.569.053 kr. i 2021 til 2.746.876 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.569 | 2.622 | 2.681 | 2.791 | 2.747 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.569.053 kr. i 2021 til 5.046.876 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.569 | 4.022 | -319 | 4.470 | 5.047 | +13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.375.868 kr. i 2021 til 3.968.856 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.376 | 3.473 | -2.670 | 2.106 | 3.969 | +88 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.073.188 kr. i 2021 til 3.095.707 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.073 | 2.709 | -2.088 | 1.643 | 3.096 | +88 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 44.000 | 45.400 | 42.400 | 44.100 | 46.400 | +5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 724 | 159 | 0 | 78 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 44.000 | 46.124 | 42.559 | 44.100 | 46.478 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.805.128 kr. i 2021 til 532.920 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.805 | 391 | 68 | 818 | 533 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.238 | 630 | 311 | 1.103 | 830 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 51.238 | 46.754 | 42.869 | 45.203 | 47.308 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.788.786 kr. i 2021 til 10.147.996 kr. i 2025 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.789 | 7.498 | 5.410 | 7.052 | 10.148 | +44 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 17.705.757 kr. i 2021 til 31.992.750 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.706 | 34.880 | 8.405 | 33.711 | 31.993 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 26.852.575 kr. i 2021 til 1.572.440 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26.853 | 1.764 | 26.975 | 1.718 | 1.572 | −8 % | |
| Passiver i alt | 51.238 | 46.754 | 42.869 | 45.203 | 47.308 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus