Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ejby Industrivej 2, 2600 Glostrup · Andre reklameaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,6 | 1,4 | 1,7 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,7 % | 22 % | 19,4 % | 35,3 % | 31,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 161,2 % | 245,2 % | 227,7 % | 254,5 % | 269 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52,6 % | 67,7 % | 63,3 % | 65,2 % | 65,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,2 % | 32,5 % | 30,7 % | 54,2 % | 48,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 435.014 kr. | 1.255.316 kr. | 1.040.256 kr. | 1.937.232 kr. | 2.122.146 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,6 % | 67,7 % | 63,3 % | 65,2 % | 65,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,4 % | 32,3 % | 36,7 % | 34,8 % | 34,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 54,2 % | 106,3 % | 71,7 % | 129,9 % | 124,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.207.986 kr. i 2021 til 4.757.267 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.208 | 2.850 | 3.046 | 4.242 | 4.757 | +12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.772.972 kr. i 2021 til 2.635.121 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.773 | 1.595 | 2.006 | 2.305 | 2.635 | +14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 61.978 kr. i 2021 til 1.955.983 kr. i 2025 (+3056 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 1.060 | 814 | 1.716 | 1.956 | +14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 72.505 kr. i 2021 til 2.038.974 kr. i 2025 (+2712 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 1.076 | 879 | 1.901 | 2.039 | +7 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 55.703 kr. i 2021 til 1.588.001 kr. i 2025 (+2751 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 828 | 685 | 1.458 | 1.588 | +9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 684 | 670 | 467 | 358 | 192 | −46 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 114 | 114 | 114 | 114 | 114 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 798 | 784 | 580 | 472 | 306 | −35 % | |
| Varebeholdninger | 60 | 60 | 60 | 60 | 57 | −5 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 831.026 kr. i 2021 til 2.183.188 kr. i 2025 (+163 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 831 | 1.290 | 927 | 1.864 | 2.183 | +17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.471 | 2.976 | 2.944 | 3.652 | 4.729 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 3.269 | 3.760 | 3.524 | 4.124 | 5.035 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.718.906 kr. i 2021 til 3.276.996 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.719 | 2.547 | 2.231 | 2.689 | 3.277 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.532.582 kr. i 2021 til 1.758.124 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.533 | 1.214 | 1.293 | 1.435 | 1.758 | +23 % | |
| Passiver i alt | 3.269 | 3.760 | 3.524 | 4.124 | 5.035 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 5 kr. i 2021 til 6 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 4 | 3 | 5 | 6 | +20 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup