Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hjortekærvej 5, 4600 Køge · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 26,5 % | -8,7 % | 13 % | 10,4 % | -11,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 83,4 % | 89,5 % | 102,7 % | 85,7 % | 101,3 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 78,2 % | 75 % | 81,5 % | 81 % | 77,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,9 % | -11,7 % | 15,9 % | 12,8 % | -14,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,2 % | 75 % | 81,5 % | 81 % | 77,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,8 % | 25 % | 18,5 % | 19 % | 22,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 80,9 % | 87,9 % | 93 % | 84,1 % | 99,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.417 kr. i 2021 til -30.042 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -43 | -18 | -27 | -30 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.657.923 kr. i 2021 til -554.838 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.658 | -393 | 719 | 742 | -555 | −175 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.293.183 kr. i 2021 til -556.060 kr. i 2025 (−143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.293 | -393 | 626 | 569 | -556 | −198 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.991 | 3.483 | 3.910 | 4.594 | 3.814 | −17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.991 | 3.483 | 3.910 | 4.594 | 3.814 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 861.143 kr. i 2021 til 1.105.681 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 861 | 988 | 831 | 875 | 1.106 | +26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 888 | 1.007 | 917 | 892 | 1.122 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 4.879 | 4.490 | 4.827 | 5.485 | 4.936 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.814.930 kr. i 2021 til 3.827.756 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.815 | 3.366 | 3.935 | 4.445 | 3.828 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.063.937 kr. i 2021 til 1.108.021 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.064 | 1.125 | 893 | 1.041 | 1.108 | +6 % | |
| Passiver i alt | 4.879 | 4.490 | 4.827 | 5.485 | 4.936 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.