Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mannehøj 103, 6600 Vejen · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,1 % | 29,3 % | 36,6 % | 15,9 % | 14,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 154,4 % | 225,6 % | 311,8 % | 361,5 % | 550,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 36,2 % | 56,2 % | 69,9 % | 73,6 % | 82,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,3 % | 52,1 % | 52,3 % | 21,7 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,2 % | 56,2 % | 69,9 % | 73,6 % | 82,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,8 % | 43,8 % | 30,1 % | 26,4 % | 17,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 73,1 % | 93,8 % | 47,1 % | 11,6 % | 47,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 687.143 kr. i 2021 til 406.577 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 687 | 825 | 1.079 | 598 | 407 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 687.143 kr. i 2021 til 406.577 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 687 | 825 | 1.079 | 598 | 407 | −32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 676.658 kr. i 2021 til 686.221 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 677 | 727 | 1.379 | 744 | 686 | −8 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 527.793 kr. i 2021 til 535.061 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 528 | 567 | 1.130 | 580 | 535 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 187 | 167 | 177 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 187 | 167 | 177 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 743.015 kr. i 2021 til 311.418 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 743 | 794 | 439 | 111 | 311 | +180 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.570 | 1.909 | 2.903 | 3.471 | 3.627 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.595 | 1.934 | 3.090 | 3.638 | 3.804 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 577.793 kr. i 2021 til 3.144.878 kr. i 2025 (+444 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 578 | 1.088 | 2.159 | 2.677 | 3.145 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.016.884 kr. i 2021 til 658.648 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.017 | 846 | 931 | 960 | 659 | −31 % | |
| Passiver i alt | 1.595 | 1.934 | 3.090 | 3.638 | 3.804 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.