Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Colbjørnsensvej 18, 2850 Nærum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,1 % | 36,3 % | 60,3 % | 31,5 % | 43,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 81 % | 117,8 % | 288,4 % | 357,5 % | 445,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 28,8 % | 30,7 % | 70,7 % | 75,5 % | 79,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,9 % | 118,1 % | 85,3 % | 41,8 % | 55 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,8 % | 30,7 % | 70,7 % | 75,5 % | 79,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,2 % | 69,3 % | 29,3 % | 24,5 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 81 % | 117,8 % | 273,1 % | 297,7 % | 374,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -1 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.000 kr. i 2021 til -891 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -0 | -1 | -1 | -1 | +25 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 37.730 kr. i 2021 til 710.362 kr. i 2025 (+1783 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 227 | 448 | 293 | 710 | +143 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 38.245 kr. i 2021 til 708.082 kr. i 2025 (+1751 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 227 | 448 | 293 | 708 | +142 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 156.509 kr. i 2021 til 1.268.942 kr. i 2025 (+711 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 157 | 510 | 596 | 677 | 1.269 | +87 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 157 | 510 | 629 | 814 | 1.511 | +86 % | |
| Aktiver i alt | 272 | 625 | 744 | 929 | 1.626 | +75 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 78.245 kr. i 2021 til 1.287.077 kr. i 2025 (+1545 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 78 | 192 | 526 | 701 | 1.287 | +84 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 193.264 kr. i 2021 til 339.096 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 433 | 218 | 228 | 339 | +49 % | |
| Passiver i alt | 272 | 625 | 744 | 929 | 1.626 | +75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal