Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Navervej 11, 6800 Varde · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,2 % | 5,7 % | 2,1 % | 2,6 % | 0,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,5 % | 20,9 % | 25,4 % | 25,7 % | 26,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 27,1 % | 23,7 % | 19,3 % | 22 % | 23,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,2 % | 23,9 % | 11 % | 11,7 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 27,1 % | 23,7 % | 19,3 % | 22 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 72,9 % | 76,3 % | 80,7 % | 78 % | 76,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,8 % | 12,3 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 346.212 kr. i 2024 til 312.731 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 346 | 313 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 145.393 kr. i 2021 til 312.731 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 145 | 367 | 242 | 346 | 313 | −10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 255.686 kr. i 2021 til 141.884 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 442 | 225 | 305 | 142 | −54 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 226.822 kr. i 2021 til 66.439 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 227 | 372 | 191 | 232 | 66 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.163 | 5.183 | 7.178 | 7.034 | 8.218 | +17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.014 | 1.143 | 1.236 | 1.365 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.177 | 6.326 | 8.414 | 8.399 | 8.218 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 47.799 kr. i 2021 til 144.806 kr. i 2022 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 145 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 183 | 245 | 625 | 600 | 590 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 4.360 | 6.570 | 9.039 | 8.999 | 8.808 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.183.538 kr. i 2021 til 2.045.677 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.184 | 1.556 | 1.747 | 1.979 | 2.046 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.919.098 kr. i 2021 til 4.522.358 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.919 | 3.841 | 4.834 | 4.683 | 4.522 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.256.884 kr. i 2021 til 2.239.569 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.257 | 1.174 | 2.457 | 2.337 | 2.240 | −4 % | |
| Passiver i alt | 4.360 | 6.570 | 9.039 | 8.999 | 8.808 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.