Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderbro 24, 6823 Ansager · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17,5 % | -1,3 % | 42,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 440 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 28,3 % | 31 % | 60,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 62 % | -4,2 % | 69,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 28,3 % | 31 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 71,7 % | 69 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,6 % | 1,4 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -15.000 kr. i 2021 til -14.169 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -2 | -104 | -15 | -14 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 267.276 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 267 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.015 kr. i 2022 til -69.215 kr. i 2025 (−3335 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -2 | -371 | -15 | -69 | −372 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -46.620 kr. i 2021 til 2.414.044 kr. i 2025 (+5278 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -47 | 466 | 703 | -46 | 2.414 | +5392 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -34.279 kr. i 2021 til 2.533.856 kr. i 2025 (+7492 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | 473 | 703 | -46 | 2.534 | +5655 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.600 | 2.950 | 2.600 | 2.600 | 5.765 | +122 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.600 | 2.950 | 2.600 | 2.600 | 5.765 | +122 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 642 kr. i 2023 til 22 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 362 | 687 | 1.414 | 917 | 245 | −73 % | |
| Aktiver i alt | 1.962 | 3.637 | 4.014 | 3.517 | 6.010 | +71 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -41.574 kr. i 2021 til 3.623.097 kr. i 2025 (+8815 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | 432 | 1.135 | 1.089 | 3.623 | +233 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.812.620 kr. i 2021 til 2.331.441 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.813 | 2.995 | 2.838 | 2.374 | 2.331 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 191.295 kr. i 2021 til 55.740 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 191 | 210 | 41 | 54 | 56 | +3 % | |
| Passiver i alt | 1.962 | 3.637 | 4.014 | 3.517 | 6.010 | +71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ansager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.