Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skrænten 36, 9800 Hjørring · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,5 | 6,3 | 10 | 8,9 | 23,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 15,2 % | 40 % | 3,4 % | 21,4 % | 26,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 132,7 % | 251,6 % | 268,1 % | 368,2 % | 448 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,5 % | 64,2 % | 64,2 % | 72,8 % | 77,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,7 % | 62,3 % | 5,3 % | 29,4 % | 34,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 62.236 kr. | 168.466 kr. | 49.006 kr. | 111.883 kr. | 164.121 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,5 % | 64,2 % | 64,2 % | 72,8 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,5 % | 35,8 % | 35,8 % | 27,2 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 118,3 % | 238,3 % | 256 % | 297,8 % | 150,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 138.046 kr. i 2021 til 415.675 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 138 | 326 | 382 | 331 | 416 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 31.432 kr. i 2021 til 146.149 kr. i 2025 (+365 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 117 | 11 | 75 | 146 | +96 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 30.774 kr. i 2021 til 146.045 kr. i 2025 (+375 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 116 | 11 | 75 | 146 | +95 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 24.004 kr. i 2021 til 113.915 kr. i 2025 (+375 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 91 | 8 | 58 | 114 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 35 | 23 | 10 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 35 | 23 | 10 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | 11 | 11 | 11 | 10 | 28 | +176 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 108.968 kr. i 2021 til 142.387 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 193 | 227 | 221 | 142 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 122 | 203 | 238 | 273 | 424 | +55 % | |
| Aktiver i alt | 158 | 226 | 248 | 273 | 424 | +55 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 65.429 kr. i 2021 til 329.730 kr. i 2025 (+404 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 145 | 159 | 199 | 330 | +66 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 92.136 kr. i 2021 til 94.742 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | 81 | 89 | 74 | 95 | +28 % | |
| Passiver i alt | 158 | 226 | 248 | 273 | 424 | +55 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring