Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skørping Nord 7, 9520 Skørping · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 20,4 % | 11,1 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 90,3 % | 95,8 % | 92,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,4 % | 96,9 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 20,7 % | 11,4 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,4 % | 96,9 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,6 % | 3,1 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 13 % | 1,2 % | 2,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -3.995 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -5 | -5 | -5 | -4 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 898.286 kr. i 2021 til 262.963 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 898 | 1.621 | 2.204 | 1.309 | 263 | −80 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 902.936 kr. i 2021 til 290.768 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 903 | 1.621 | 2.200 | 1.339 | 291 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.832 | 8.535 | 10.627 | 11.743 | 11.784 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.832 | 8.535 | 10.627 | 11.743 | 11.784 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 135 kr. i 2021 til 3.413 kr. i 2025 (+2428 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 2 | 23 | 5 | 3 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 88 | 24 | 159 | 357 | 141 | −61 % | |
| Aktiver i alt | 6.920 | 8.559 | 10.786 | 12.100 | 11.925 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.828.062 kr. i 2021 til 11.772.669 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.828 | 8.525 | 10.610 | 11.727 | 11.773 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 91.703 kr. i 2021 til 151.868 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | 34 | 177 | 373 | 152 | −59 % | |
| Passiver i alt | 6.920 | 8.559 | 10.786 | 12.100 | 11.925 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skørping — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild