Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Sofievej 6, 6070 Christiansfeld · Installation af isolering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,8 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 17,2 % | 9,9 % | 12,4 % | 9,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 432 % | 615,9 % | 738,8 % | 912,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 80,5 % | 85,4 % | 86,7 % | 89,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 21,3 % | 11,6 % | 14,4 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 723.646 kr. | 476.426 kr. | 591.156 kr. | 496.719 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80,5 % | 85,4 % | 86,7 % | 89,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19,5 % | 14,6 % | 13,3 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 308,4 % | 488,4 % | 562,3 % | 744,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.038.495 kr. i 2022 til 1.050.582 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.038 | 1.308 | 1.078 | 1.172 | 1.051 | −10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 535.524 kr. i 2022 til 553.863 kr. i 2026 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 536 | 585 | 602 | 581 | 554 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 385.450 kr. i 2022 til 369.953 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 385 | 590 | 339 | 460 | 370 | −20 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 366.785 kr. i 2022 til 363.775 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 367 | 573 | 331 | 455 | 364 | −20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 285.271 kr. i 2022 til 285.343 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 285 | 450 | 260 | 357 | 285 | −20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 259 | 554 | 416 | 285 | 158 | −44 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 259 | 554 | 416 | 285 | 158 | −44 % | |
| Varebeholdninger | 197 | 193 | 197 | 202 | 181 | −10 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.585.246 kr. i 2022 til 2.284.466 kr. i 2026 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.585 | 1.471 | 1.758 | 1.964 | 2.284 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 2.061 | 2.217 | 2.581 | 2.799 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 2.126 | 2.615 | 2.633 | 2.866 | 2.957 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.771.026 kr. i 2022 til 2.633.610 kr. i 2026 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.771 | 2.106 | 2.249 | 2.483 | 2.634 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 350.503 kr. i 2022 til 306.765 kr. i 2026 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 351 | 477 | 360 | 349 | 307 | −12 % | |
| Passiver i alt | 2.126 | 2.615 | 2.633 | 2.866 | 2.957 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Christiansfeld — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding