Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandalleen 63, 5800 Nyborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,2 % | -15,1 % | 16,8 % | 12,8 % | -7,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,3 % | 99,9 % | 99,5 % | 97,1 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18 % | -15,1 % | 16,9 % | 13,2 % | -7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,3 % | 99,9 % | 99,5 % | 97,1 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,7 % | 0,1 % | 0,5 % | 2,9 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9 % | — | — | 256 % | 104,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -119.266 kr. i 2024 til -194.355 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -119 | -194 | −63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -120.103 kr. i 2021 til -194.355 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -120 | -130 | -121 | -119 | -194 | −63 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 14.971.320 kr. i 2021 til -6.615.543 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.971 | -10.876 | 14.159 | 12.391 | -6.616 | −153 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.674.510 kr. i 2021 til -5.167.465 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.675 | -8.488 | 11.038 | 9.661 | -5.167 | −153 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 287.636 kr. i 2021 til 2.148.425 kr. i 2025 (+647 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 288 | 661 | 6.316 | 738 | 2.148 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 68.032 | 56.330 | 65.711 | 75.342 | 67.755 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 68.032 | 56.330 | 65.711 | 75.342 | 67.755 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 64.838.274 kr. i 2021 til 65.703.205 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64.838 | 56.255 | 65.392 | 73.152 | 65.703 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.902.085 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 1.902 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.193.640 kr. i 2021 til 2.052.160 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.194 | – | – | 288 | 2.052 | +612 % | |
| Passiver i alt | 68.032 | 56.330 | 65.711 | 75.342 | 67.755 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nyborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg