Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyropsgade 43, 1602 København V · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -5,7 % | 4,7 % | 0,6 % | 3,2 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 4 % | 14,9 % | 30,9 % | 27,3 % | 78,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 40,4 % | 44,3 % | 44,1 % | 47,2 % | 46 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -14 % | 10,6 % | 1,4 % | 6,7 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 40,4 % | 44,3 % | 44,1 % | 47,2 % | 46 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59,6 % | 55,7 % | 55,9 % | 52,8 % | 54 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,2 % | 12,3 % | 1,8 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -931.909 kr. i 2022 til -5.319 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -932 | -42 | -30 | -5 | +82 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -20.755.609 kr. i 2021 til -931.909 kr. i 2022 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20.756 | -932 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -33.068.800 kr. i 2021 til 2.507.923 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33.069 | 20.702 | -371 | 1.762 | 2.508 | +42 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -30.359.800 kr. i 2021 til 3.054.574 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30.360 | 25.618 | 470 | 2.364 | 3.055 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 533.058 | 533.058 | 71.524 | 71.477 | 71.570 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 533.058 | 533.058 | 71.524 | 71.477 | 71.570 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 32.387 kr. i 2021 til 47.061 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 130 | 1.283 | 210 | 47 | −78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.741 | 12.934 | 3.217 | 3.241 | 11.419 | +252 % | |
| Aktiver i alt | 535.799 | 545.992 | 74.741 | 74.717 | 82.989 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 216.417.366 kr. i 2021 til 38.192.257 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 216.417 | 242.035 | 32.945 | 35.290 | 38.192 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 251.595.161 kr. i 2021 til 30.300.779 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 251.595 | 217.412 | 31.392 | 27.551 | 30.301 | +10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 67.786.850 kr. i 2021 til 14.495.728 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 67.787 | 86.545 | 10.404 | 11.877 | 14.496 | +22 % | |
| Passiver i alt | 535.799 | 545.992 | 74.741 | 74.717 | 82.989 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København