Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bregnebjergvej 1, 5620 Glamsbjerg · Støtteaktiviteter i forbindelse med skovbrug
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,3 | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | 27,9 % | 5,3 % | 13,5 % | 11,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 256,9 % | 177,8 % | 194,9 % | 216,2 % | 224,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,9 % | 43,9 % | 48,8 % | 53,7 % | 55,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,1 % | 63,5 % | 10,9 % | 25,1 % | 20 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 960.267 kr. | 1.258.306 kr. | 187.659 kr. | 655.021 kr. | 671.509 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,9 % | 43,9 % | 48,8 % | 53,7 % | 55,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,1 % | 56,1 % | 51,2 % | 46,3 % | 44,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 58,2 % | 9 % | 0,3 % | 47,6 % | 84,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.564.963 kr. i 2021 til 16.845.100 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.565 | 4.937 | 7.881 | 15.795 | 16.845 | +7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 7.604.696 kr. i 2021 til 16.173.591 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.605 | 3.679 | 7.693 | 15.140 | 16.174 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -101.988 kr. i 2021 til 669.819 kr. i 2025 (+757 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -102 | 1.232 | 185 | 652 | 670 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -81.771 kr. i 2021 til 764.351 kr. i 2025 (+1035 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -82 | 1.266 | 252 | 762 | 764 | +0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -63.883 kr. i 2021 til 588.624 kr. i 2025 (+1021 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | 1.000 | 193 | 591 | 589 | −0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.811 | 8 | 5 | 2 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.811 | 8 | 5 | 2 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.395.788 kr. i 2021 til 1.997.274 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.396 | 180 | 5 | 966 | 1.997 | +107 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.162 | 3.580 | 3.622 | 4.388 | 5.313 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 7.973 | 3.587 | 3.627 | 4.390 | 5.313 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.574.810 kr. i 2021 til 2.948.279 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.575 | 1.575 | 1.768 | 2.360 | 2.948 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.398.253 kr. i 2021 til 2.364.458 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.398 | 2.013 | 1.859 | 2.030 | 2.364 | +16 % | |
| Passiver i alt | 7.973 | 3.587 | 3.627 | 4.390 | 5.313 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 22 kr. i 2021 til 37 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 10 | 21 | 37 | 37 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glamsbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens