Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Njalsgade 76, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 53,3 % | 58,8 % | 47,3 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 38,5 % | 55,5 % | 181,3 % | 635,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 6,2 % | 60,6 % | 73,2 % | 90,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 866,4 % | 97 % | 64,7 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 6,2 % | 60,6 % | 73,2 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 93,8 % | 39,4 % | 26,8 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 87 % | 2,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.125 kr. i 2022 til -9.707 kr. i 2026 (−211 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -4 | -6 | -6 | -10 | −55 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -76.036 kr. i 2022 til 112.077 kr. i 2026 (+247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -76 | 65 | 238 | 457 | 112 | −75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -75.082 kr. i 2022 til 84.335 kr. i 2026 (+212 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -75 | 65 | 243 | 458 | 84 | −82 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2 | 78 | 323 | 498 | 285 | −43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2 | 78 | 323 | 498 | 285 | −43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 225.850 kr. i 2025 til 1.790 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 226 | 2 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 47 | 44 | 91 | 471 | 443 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 48 | 122 | 414 | 969 | 728 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -57.362 kr. i 2022 til 658.290 kr. i 2026 (+1248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -57 | 7 | 251 | 709 | 658 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 105.594 kr. i 2022 til 69.667 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 114 | 163 | 260 | 70 | −73 % | |
| Passiver i alt | 48 | 122 | 414 | 969 | 728 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København