Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hellebjergvej 19A, 3120 Dronningmølle · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,6 % | 18,7 % | 14,2 % | 22 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 186,5 % | 195,1 % | 201,8 % | 247,1 % | 156,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,3 % | 53,8 % | 55,7 % | 66,2 % | 55,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,8 % | 34,7 % | 25,4 % | 33,2 % | -17,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 864.240 kr. | 1.352.066 kr. | 968.419 kr. | 1.241.204 kr. | -12.514 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,9 % | 48,6 % | 55,7 % | 66,2 % | 55,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,7 % | 46,2 % | 44,3 % | 33,8 % | 44,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 66,6 % | 110 % | 144,5 % | 153 % | 74,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.912.607 kr. i 2021 til 1.878.278 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.913 | 5.566 | 4.274 | 4.223 | 1.878 | −56 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 3.024.867 kr. i 2021 til 1.890.792 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.025 | 4.207 | 3.306 | 2.982 | 1.891 | −37 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 577.201 kr. i 2021 til -266.054 kr. i 2025 (−146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 577 | 1.106 | 701 | 1.023 | -266 | −126 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 546.620 kr. i 2021 til -278.267 kr. i 2025 (−151 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 547 | 1.092 | 687 | 1.006 | -278 | −128 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 345.653 kr. i 2021 til -218.821 kr. i 2025 (−163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 346 | 798 | 510 | 745 | -219 | −129 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 220 | 110 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 686 | 454 | 548 | 876 | 995 | +14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29 | 29 | 29 | 29 | 29 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 936 | 593 | 578 | 906 | 1.024 | +13 % | |
| Varebeholdninger | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 833.884 kr. i 2021 til 612.257 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 834 | 2.076 | 2.169 | 1.539 | 612 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.335 | 3.681 | 3.029 | 2.485 | 1.294 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 3.270 | 4.274 | 3.607 | 3.391 | 2.319 | −32 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.841.969 kr. i 2021 til 1.281.179 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.842 | 2.298 | 2.010 | 2.245 | 1.281 | −43 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 107.736 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 108 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.251.897 kr. i 2021 til 825.269 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.252 | 1.887 | 1.501 | 1.006 | 825 | −18 % | |
| Passiver i alt | 3.270 | 4.274 | 3.607 | 3.391 | 2.319 | −32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 9 kr. i 2022 til 3 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 9 | 8 | 6 | 3 | −50 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dronningmølle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov