Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørbækvej 292, 5892 Gudbjerg Sydfyn · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32,9 % | 98,9 % | 43,9 % | 42,5 % | 57,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 103,9 % | >999 % | 447,9 % | 248,3 % | 412,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 38,1 % | 95,7 % | 86,1 % | 70,1 % | 79,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,2 % | 103,3 % | 51,1 % | 60,5 % | 72,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,1 % | 95,7 % | 86,1 % | 70,1 % | 79,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,9 % | 4,3 % | 13,9 % | 29,9 % | 20,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,7 % | 31,1 % | 38,7 % | 37,2 % | 201,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.108 kr. i 2021 til -33.582 kr. i 2025 (−557 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -8 | -8 | -9 | -34 | −289 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 44.902 kr. i 2021 til 171.108 kr. i 2025 (+281 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 116 | 57 | 80 | 171 | +113 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 46.026 kr. i 2021 til 178.494 kr. i 2025 (+288 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 46 | 119 | 58 | 82 | 178 | +117 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.185 kr. i 2021 til 127.026 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 2 | 7 | 21 | 127 | +491 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 90 | 70 | 83 | 143 | 260 | +81 % | |
| Aktiver i alt | 140 | 120 | 133 | 193 | 310 | +60 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.364 kr. i 2021 til 246.607 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 115 | 115 | 136 | 247 | +82 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 86.687 kr. i 2021 til 62.908 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 5 | 19 | 58 | 63 | +9 % | |
| Passiver i alt | 140 | 120 | 133 | 193 | 310 | +60 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gudbjerg Sydfyn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg