Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grangårdsvej 44, 9530 Støvring · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,2 % | 2,7 % | 8,3 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 37,7 % | 20,9 % | 224,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,5 % | 96,3 % | 96 % | 96,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,5 % | 2,8 % | 8,7 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,5 % | 96,3 % | 96 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,5 % | 3,7 % | 4 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,4 % | 14,3 % | 3 % | 52,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | -7 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 178.738 kr. i 2021 til 232.696 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 181 | – | – | 233 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 211.028 kr. i 2021 til 234.696 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 249 | 73 | 304 | 235 | −23 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 211.028 kr. i 2021 til 236.999 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 242 | 92 | 303 | 237 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.109 | 3.330 | 3.395 | 3.613 | 3.418 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.109 | 3.330 | 3.395 | 3.613 | 3.418 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.183 kr. i 2021 til 75.585 kr. i 2025 (+3362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 18 | 4 | 76 | +1595 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 48 | 31 | 326 | +959 % | |
| Aktiver i alt | 3.112 | 3.340 | 3.443 | 3.644 | 3.743 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.081.696 kr. i 2021 til 3.598.124 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.082 | 3.224 | 3.316 | 3.496 | 3.598 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.053 kr. i 2021 til 145.097 kr. i 2025 (+383 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 116 | 128 | 147 | 145 | −2 % | |
| Passiver i alt | 3.112 | 3.340 | 3.443 | 3.644 | 3.743 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild