Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borgkolonien 6, 7130 Juelsminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 41,2 % | 12,7 % | 19,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 100,5 % | 88,4 % | 15,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 91 % | 96,1 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 45,3 % | 13,2 % | 19,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 91 % | 96,1 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 9 % | 3,9 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 88,4 % | 8,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.675 kr. i 2021 til -10.121 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -8 | -12 | -10 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 380.063 kr. i 2021 til 830.118 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 380 | 445 | – | – | 830 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 370.482 kr. i 2021 til 832.201 kr. i 2025 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 370 | 445 | 1.465 | 474 | 832 | +76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.539 | 1.876 | 3.231 | 3.602 | 4.307 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.539 | 1.876 | 3.231 | 3.602 | 4.307 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 129.100 kr. i 2024 til 2.478 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 129 | 2 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 167 | 249 | 323 | 129 | 5 | −96 % | |
| Aktiver i alt | 1.706 | 2.125 | 3.554 | 3.731 | 4.311 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.555.150 kr. i 2021 til 4.282.339 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.555 | 1.886 | 3.233 | 3.585 | 4.282 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 151.179 kr. i 2021 til 29.123 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 151 | 240 | 321 | 146 | 29 | −80 % | |
| Passiver i alt | 1.706 | 2.125 | 3.554 | 3.731 | 4.311 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske