God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egebækvej 98, 2850 Nærum · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 60,4 % | 438,9 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | 39,9 % | 430,9 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,9 | 55,4 | 2,8 | 15,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 9,1 % | 35,8 % | -3,9 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 94 % | 235,5 % | 96,1 % | 88,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 37,3 % | 59,5 % | 60,8 % | 62,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 24,3 % | 60,2 % | -6,3 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 703.442 kr. | 4.229.831 kr. | 153.692 kr. | 460.341 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 37,3 % | 59,5 % | 60,8 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 62,7 % | 40,5 % | 39,2 % | 37,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 1.346.622 kr. i 2022 til 976.147 kr. i 2023 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.347 | 976 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.181.679 kr. i 2021 til 484.341 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.182 | 814 | 4.284 | 204 | 484 | +138 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 445.893 kr. i 2021 til 24.000 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 110 | 54 | 50 | 24 | −52 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 578.461 kr. i 2021 til 452.536 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 578 | 537 | 4.207 | 131 | 453 | +247 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 342.450 kr. i 2021 til 193.564 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 342 | 821 | 4.268 | 54 | 194 | +256 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 235.039 kr. i 2021 til 193.564 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 699 | 4.178 | -401 | 194 | +148 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.023 | 5.982 | 30 | 8.419 | 8.447 | +0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 504 | 513 | 463 | 584 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.063 | 6.485 | 543 | 8.882 | 9.031 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 181 kr. i 2021 til 13.816 kr. i 2025 (+7533 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.212 | 1.236 | 11.124 | 1.515 | 1.205 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 7.274 | 7.721 | 11.667 | 10.397 | 10.236 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.240.968 kr. i 2021 til 6.379.129 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.241 | 2.883 | 6.943 | 6.321 | 6.379 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.602.203 kr. i 2021 til 2.500.000 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.602 | 3.524 | 0 | 2.500 | 2.500 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.431.244 kr. i 2021 til 1.356.411 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.431 | 1.315 | 4.723 | 1.576 | 1.356 | −14 % | |
| Passiver i alt | 7.274 | 7.721 | 11.667 | 10.397 | 10.236 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal