Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haldvej 18A, 8983 Gjerlev J · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,1 | -0,1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,6 % | 13,2 % | 3,5 % | 1 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 55,4 % | 458,5 % | 451,4 % | 106,2 % | 82,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 85,1 % | 98,4 % | 98,4 % | 92,1 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,4 % | 13,4 % | 3,5 % | 1,1 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -32.671 kr. | -34.481 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,1 % | 98,4 % | 98,4 % | 92,1 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,9 % | 1,6 % | 1,6 % | 7,9 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 0,7 % | 1,7 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -32.671 kr. i 2021 til -62.476 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -33 | -34 | -35 | -37 | -62 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -487.499 kr. i 2021 til -489.309 kr. i 2022 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -487 | -489 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.507.433 kr. i 2021 til 1.105.454 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.507 | 6.979 | 1.901 | 812 | 1.105 | +36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.507.433 kr. i 2021 til 1.105.454 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.507 | 6.979 | 1.901 | 565 | 1.105 | +96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50.356 | 49.070 | 50.935 | 49.419 | 51.091 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50.356 | 49.070 | 50.935 | 49.419 | 51.091 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 69.803 kr. i 2021 til 3.008 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 70 | 6 | 15 | 6 | 3 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.541 | 3.969 | 4.033 | 4.506 | 1.223 | −73 % | |
| Aktiver i alt | 54.897 | 53.040 | 54.968 | 53.926 | 52.314 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 46.695.120 kr. i 2021 til 50.823.427 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 46.695 | 52.174 | 54.075 | 49.683 | 50.823 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.201.848 kr. i 2021 til 1.490.089 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.202 | 866 | 893 | 4.243 | 1.490 | −65 % | |
| Passiver i alt | 54.897 | 53.040 | 54.968 | 53.926 | 52.314 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gjerlev J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers