Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Erhvervsparken Klank 21, 8464 Galten · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,2 % | 6,2 % | 11,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 123,4 % | 46,9 % | 95,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 86,6 % | 94,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,3 % | 7,2 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 86,6 % | 94,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,6 % | 13,4 % | 5,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 30,5 % | 5,8 % | 13 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -23.687 kr. i 2021 til -20.755 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -16 | -16 | -25 | -21 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.387.121 kr. i 2021 til 1.935.172 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.387 | 804 | 484 | 979 | 1.935 | +98 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.389.740 kr. i 2021 til 1.947.293 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.390 | 803 | 487 | 983 | 1.947 | +98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 14.795 | 14.795 | 14.795 | 14.795 | 16.449 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.795 | 14.795 | 14.795 | 14.795 | 16.449 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 121.849 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 20 | 123 | 123 | 122 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.467 | 813 | 498 | 990 | 897 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 16.261 | 15.607 | 15.293 | 15.784 | 17.346 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.798.811 kr. i 2021 til 16.411.155 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.799 | 14.902 | 14.889 | 13.672 | 16.411 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.462.626 kr. i 2021 til 934.938 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.463 | 705 | 404 | 2.112 | 935 | −56 % | |
| Passiver i alt | 16.261 | 15.607 | 15.293 | 15.784 | 17.346 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Galten — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg