Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Taarbæk Strandvej 65A, 2930 Klampenborg · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -4,1 % | -2 % | -1,7 % | -1,5 % | -284,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 % | 31,7 % | 2,4 % | 11,8 % | 14,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 72,6 % | 57,6 % | 64,2 % | 60,1 % | -61 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,7 % | -3,4 % | -2,6 % | -2,6 % | 466,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -150.221 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 72,6 % | 57,6 % | 64,2 % | 60,1 % | -61 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27,4 % | 42,4 % | 35,8 % | 39,9 % | 161 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,4 % | 31,2 % | 2,3 % | 11,6 % | 13,2 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Ændring2024 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -305.999 kr. i 2021 til -150.221 kr. i 2026 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -306 | -174 | -133 | -130 | -150 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -305.999 kr. i 2021 til -6.219.275 kr. i 2026 (−1932 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -306 | -174 | – | -130 | -6.219 | −4684 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -312.761 kr. i 2021 til -6.474.593 kr. i 2026 (−1970 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -313 | -183 | – | -130 | -6.475 | −4871 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -312.761 kr. i 2021 til -6.474.593 kr. i 2026 (−1970 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -313 | -183 | -136 | -130 | -6.475 | −4871 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.485 | 8.049 | 8.049 | 8.069 | 2.000 | −75 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.517 | 8.049 | 8.049 | 8.069 | 2.000 | −75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.180 kr. i 2021 til 244.632 kr. i 2026 (+738 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 1.230 | 66 | 390 | 245 | −37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 107 | 1.249 | 70 | 398 | 274 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 7.624 | 9.299 | 8.120 | 8.467 | 2.274 | −73 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.535.407 kr. i 2021 til -1.388.114 kr. i 2026 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.535 | 5.353 | 5.217 | 5.086 | -1.388 | −127 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.803 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.088.933 kr. i 2021 til 1.859.104 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.089 | 3.946 | 2.903 | 3.380 | 1.859 | −45 % | |
| Passiver i alt | 7.624 | 9.299 | 8.120 | 8.467 | 2.274 | −73 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk