Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brudelysvej 23, 2880 Bagsværd · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -3,6 % | -1,2 % | -4,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,3 % | 0,3 % | 93,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 87,3 % | 87,1 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -4,1 % | -1,4 % | -4,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 87,3 % | 87,1 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 12,7 % | 12,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 0 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -538.297 kr. i 2021 til -19.298 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -538 | -30 | -19 | -20 | -19 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.483.772 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.484 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.873.344 kr. i 2021 til -19.298 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.873 | -30 | -19 | -20 | -19 | +4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -2.932.605 kr. i 2021 til -3.960.435 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2.933 | -21 | -4.353 | -1.430 | -3.960 | −177 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -3.033.186 kr. i 2021 til -3.958.558 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3.033 | 16 | -4.339 | -1.420 | -3.959 | −179 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 28.134 | 121.171 | 119.761 | 95.444 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 28.134 | 121.171 | 119.761 | 95.444 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.878 kr. i 2021 til 8.087 kr. i 2025 (+331 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 1 | 3 | 0 | 8 | +10009 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 290 | 39 | 54 | 44 | 427 | +869 % | |
| Aktiver i alt | 290 | 28.173 | 121.225 | 119.805 | 95.871 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 42.322 kr. i 2021 til 95.416.600 kr. i 2025 (+225354 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 58 | 105.795 | 104.375 | 95.417 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 247.842 kr. i 2021 til 454.407 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 248 | 28.115 | 15.430 | 15.430 | 454 | −97 % | |
| Passiver i alt | 290 | 28.173 | 121.225 | 119.805 | 95.871 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 0 | – | – | – | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bagsværd — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe