Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Solsbækvej 66, 9300 Sæby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 35 % | 16 % | 1,6 % | 5,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 11,3 % | 188,1 % | 332,2 % | 412,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 75,1 % | 86,1 % | 87,2 % | 89,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 46,7 % | 18,5 % | 1,9 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 75,1 % | 86,1 % | 87,2 % | 89,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 24,9 % | 13,9 % | 12,8 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 29,8 % | 31 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -70.985 kr. i 2022 til -13.100 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -71 | -5 | -5 | -1 | -13 | −1647 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -70.985 kr. i 2022 til -4.625 kr. i 2024 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -71 | -5 | -5 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -217.034 kr. i 2022 til 216.791 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -217 | 2.148 | 678 | 102 | 217 | +112 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -217.034 kr. i 2022 til 222.177 kr. i 2026 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -217 | 2.182 | 630 | 64 | 222 | +249 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.307 | 6.108 | 3.855 | 2.240 | 2.240 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.307 | 6.108 | 3.855 | 2.240 | 2.240 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 148.760 kr. i 2025 til 130.360 kr. i 2026 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 149 | 130 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 118 | 89 | 1.660 | 1.735 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 3.307 | 6.226 | 3.944 | 3.900 | 3.975 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 55.160 kr. i 2022 til 3.554.807 kr. i 2026 (+6345 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 4.674 | 3.397 | 3.400 | 3.555 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 369.979 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 370 | 509 | 499 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.882.204 kr. i 2022 til 420.304 kr. i 2026 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.882 | 1.042 | 47 | 500 | 420 | −16 % | |
| Passiver i alt | 3.307 | 6.226 | 3.944 | 3.900 | 3.975 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sæby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn