Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ballerumvej 318, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 11,8 | 2,4 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 29,6 % | 33,8 % | 11,1 % | 7,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 730,2 % | 339,7 % | 733 % | 458,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 83,2 % | 79,8 % | 89 % | 95,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 35,6 % | 42,4 % | 12,5 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 166.648 kr. | 2.466.685 kr. | 852.583 kr. | 699.660 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,2 % | 79,8 % | 89 % | 95,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,8 % | 20,2 % | 11 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 76,1 % | 23,7 % | 36,8 % | 105,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 20.474 kr. i 2021 til 1.282.782 kr. i 2025 (+6165 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 245 | 2.672 | 1.434 | 1.283 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 204.828 kr. i 2023 til 527.622 kr. i 2025 (+158 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 205 | 581 | 528 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 166.648 kr. i 2022 til 689.160 kr. i 2025 (+314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 167 | 2.446 | 832 | 689 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.543.235 kr. i 2022 til 1.430.143 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.543 | 5.367 | 1.957 | 1.430 | −27 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.293.940 kr. i 2021 til 1.172.708 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.294 | 2.499 | 5.117 | 1.713 | 1.173 | −32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 819 | 798 | 777 | 756 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.578 | 3.578 | 6.337 | 6.337 | 12.416 | +96 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.397 | 4.376 | 7.114 | 7.093 | 12.416 | +75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 71.816 kr. i 2021 til 714.885 kr. i 2025 (+895 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 423 | 561 | 418 | 715 | +71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.336 | 4.059 | 8.027 | 8.331 | 3.095 | −63 % | |
| Aktiver i alt | 6.733 | 8.436 | 15.141 | 15.424 | 15.512 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.579.246 kr. i 2021 til 14.836.108 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.579 | 7.021 | 12.079 | 13.731 | 14.836 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.136.300 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.136 | 858 | 699 | 557 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.017.362 kr. i 2021 til 675.428 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.017 | 556 | 2.363 | 1.137 | 675 | −41 % | |
| Passiver i alt | 6.733 | 8.436 | 15.141 | 15.424 | 15.512 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted