Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Parkvej 10, 7500 Holstebro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,2 % | 16,6 % | 2,3 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 61,7 % | 125,1 % | 634,7 % | 911,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 36,3 % | 49,7 % | 96,3 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,7 % | 33,4 % | 2,4 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,2 % | 49,7 % | 96,3 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,7 % | 50,3 % | 3,7 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 27,4 % | 122,9 % | 574,4 % | 798,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.501 kr. i 2021 til 11.495 kr. i 2025 (+866 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -12 | 2.456 | -17 | 11 | +170 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -38.212 kr. i 2021 til -20.112 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -38 | -62 | 2.399 | -60 | -20 | +67 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.236.887 kr. i 2021 til 288.159 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.237 | 263 | 2.823 | 181 | 288 | +59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.248.261 kr. i 2021 til 294.869 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.248 | 39 | 2.793 | 194 | 295 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 23 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.048 | 9.041 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.903 | 5.547 | 6.239 | 6.336 | 6.502 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.973 | 14.608 | 6.239 | 6.336 | 6.502 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 258.497 kr. i 2021 til 1.661.460 kr. i 2025 (+543 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 636 | 10.417 | 1.747 | 1.661 | −5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 369 | 1.431 | 10.605 | 1.931 | 1.897 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 15.343 | 16.038 | 16.844 | 8.267 | 8.398 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.987.343 kr. i 2021 til 8.190.373 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.987 | 5.826 | 8.369 | 7.963 | 8.190 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.499.070 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.499 | 7.894 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 856.347 kr. i 2021 til 207.989 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 856 | 2.319 | 8.475 | 304 | 208 | −32 % | |
| Passiver i alt | 15.343 | 16.038 | 16.844 | 8.267 | 8.398 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holstebro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro