God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grøndyssevej 3, 3210 Vejby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 59,3 % | — | 2,5 % | -46,4 % | 22,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 % | — | 89,4 % | 31,2 % | 43,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 78,1 % | — | 50,6 % | 21,8 % | 36,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 75,9 % | — | 4,9 % | -212,8 % | 61,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,1 % | — | 50,6 % | 21,8 % | 36,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,9 % | — | 49,4 % | 78,2 % | 63,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | — | 3,2 % | 4,1 % | 3,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 10.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 7 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.475 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | – | – | -271 | 0 | +100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.475 kr. i 2021 til 207.759 kr. i 2025 (+8294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 189 | 17 | -283 | 208 | +174 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 141.585 kr. i 2021 til 210.853 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 212 | 21 | -285 | 211 | +174 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 239 | 435 | 462 | 464 | 686 | +48 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 239 | 435 | 462 | 464 | 686 | +48 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 49 kr. i 2021 til 21.568 kr. i 2025 (+43916 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 13 | 19 | 22 | +11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 439 | 366 | 150 | 264 | +77 % | |
| Aktiver i alt | 239 | 875 | 828 | 614 | 950 | +55 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 186.518 kr. i 2021 til 344.681 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 187 | 398 | 419 | 134 | 345 | +158 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 52.427 kr. i 2021 til 605.263 kr. i 2025 (+1054 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 477 | 409 | 480 | 605 | +26 % | |
| Passiver i alt | 239 | 875 | 828 | 614 | 950 | +55 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov