Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørsholmvej 43, 9270 Klarup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 48,2 % | 26,1 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 97,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 49,5 % | 26,6 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 97,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,6 % | 2,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 160,9 % | 202,6 % | 534,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 620.315 kr. i 2021 til 849.433 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 620 | 575 | 2.727 | 1.928 | 849 | −56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 649.705 kr. i 2021 til 967.586 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 650 | 585 | 2.784 | 2.007 | 968 | −52 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 644.933 kr. i 2021 til 943.890 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 645 | 584 | 2.772 | 1.991 | 944 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.311 | 1.257 | 3.583 | 5.186 | 4.848 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.311 | 1.257 | 3.583 | 5.186 | 4.848 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.309.788 kr. i 2021 til 110.317 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.310 | 711 | 236 | 328 | 110 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.169 | 2.450 | 3.455 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 2.851 | 3.098 | 5.752 | 7.636 | 8.303 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.513.067 kr. i 2021 til 8.282.573 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.513 | 2.982 | 5.605 | 7.474 | 8.283 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 179.846 kr. i 2021 til 20.655 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 116 | 147 | 162 | 21 | −87 % | |
| Passiver i alt | 2.851 | 3.098 | 5.752 | 7.636 | 8.303 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klarup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg