God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
La Cours Vej 19, 7430 Ikast · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,8 % | 0,7 % | 0,1 % | 0,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 9,6 % | 4,1 % | 4,9 % | 127 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 0,9 % | 1,4 % | 1,6 % | 40,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 85,7 % | 46 % | 8,8 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 0,9 % | 1,4 % | 1,6 % | 40,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 99,1 % | 98,6 % | 98,4 % | 59,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 7,4 % | 1,1 % | 4,6 % | 125,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -46.112 kr. i 2021 til 967.516 kr. i 2025 (+2198 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -46 | 653 | 1.095 | 1.102 | 968 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 652.747 kr. i 2022 til 967.516 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 653 | 1.128 | 1.102 | 968 | −12 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -329.482 kr. i 2021 til 359.833 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -329 | 204 | 193 | 43 | 360 | +741 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -256.996 kr. i 2021 til 280.645 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -257 | 159 | 158 | 33 | 281 | +744 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 17.796 | 20.455 | 23.646 | 23.646 | 30.001 | +27 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.796 | 20.455 | 23.646 | 23.646 | 30.001 | +27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 774.866 kr. i 2021 til 537.248 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 775 | 199 | 63 | 259 | 537 | +108 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 879 | 259 | 224 | 279 | 543 | +95 % | |
| Aktiver i alt | 18.675 | 20.714 | 23.869 | 23.925 | 30.544 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 26.526 kr. i 2021 til 12.271.858 kr. i 2025 (+46164 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 186 | 344 | 377 | 12.272 | +3156 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.087.575 kr. i 2021 til 17.844.498 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.088 | 17.838 | 18.051 | 17.892 | 17.844 | −0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 13.560.882 kr. i 2021 til 427.761 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.561 | 2.691 | 5.475 | 5.656 | 428 | −92 % | |
| Passiver i alt | 18.675 | 20.714 | 23.869 | 23.925 | 30.544 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande