Finansiel kreditstyrke
BETASvag
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestervænget 11, 8832 Skals · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -1 | -0,1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,7 % | -7,4 % | -0,9 % | -17,9 % | -9,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,1 % | 99,2 % | 98,8 % | 98,3 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,9 % | -7,5 % | -1 % | -18,2 % | -9,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -134.495 kr. | -55.995 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,1 % | 99,2 % | 98,8 % | 98,3 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,9 % | 0,8 % | 1,2 % | 1,7 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 947,9 % | >999 % | >999 % | 684,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -69.346 kr. i 2021 til -5.132 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -69 | -7 | -11 | -4 | -5 | −44 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 65.149 kr. i 2021 til 42.888 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 49 | 50 | 50 | 43 | −14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -139.766 kr. i 2021 til -55.995 kr. i 2022 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -140 | -56 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 645.615 kr. i 2021 til -136.502 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 646 | -200 | -24 | -250 | -137 | +45 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 524.115 kr. i 2021 til -136.502 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 524 | -156 | -19 | -299 | -137 | +54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | 520 | 520 | 520 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | 520 | 520 | 520 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 937.363 kr. i 2021 til 270.711 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 937 | 1.102 | 445 | 196 | 271 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.802 | 2.099 | 1.450 | 1.155 | 902 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 2.802 | 2.099 | 1.969 | 1.675 | 1.422 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.636.815 kr. i 2021 til 1.394.980 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.637 | 2.081 | 1.945 | 1.646 | 1.395 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 65.826 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 98.890 kr. i 2021 til 26.772 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 18 | 25 | 29 | 27 | −7 % | |
| Passiver i alt | 2.802 | 2.099 | 1.969 | 1.675 | 1.422 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske