Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Badstuen 14A, 5700 Svendborg · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 46,4 % | 48,8 % | -0,5 % | -17,5 % | 124,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 % | 130,3 % | 288,7 % | >999 % | 709,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,5 % | 97,4 % | 97,2 % | 99 % | 86,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 49,1 % | 50,1 % | -0,5 % | -17,7 % | 143,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,5 % | 97,4 % | 97,2 % | 99 % | 86,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,5 % | 2,6 % | 2,8 % | 1 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,6 % | 0 % | 0,4 % | 327 % | 199,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -170.249 kr. i 2021 til -39.740 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -170 | -99 | -33 | -48 | -40 | +18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.028.690 kr. i 2021 til 8.756.241 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.029 | 4.155 | -33 | -1.212 | 8.756 | +823 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.028.690 kr. i 2021 til 8.756.241 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.029 | 4.155 | -38 | -1.212 | 8.756 | +823 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.368 | 8.222 | 7.806 | 5.797 | 403 | −93 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.368 | 8.222 | 7.806 | 5.797 | 403 | −93 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.808 kr. i 2021 til 1.865.508 kr. i 2025 (+48889 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 0 | 1 | 227 | 1.866 | +722 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4 | 285 | 679 | 1.122 | 6.627 | +491 % | |
| Aktiver i alt | 4.372 | 8.507 | 8.485 | 6.919 | 7.030 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.132.899 kr. i 2021 til 6.096.265 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.133 | 8.288 | 8.250 | 6.850 | 6.096 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 239.047 kr. i 2021 til 933.483 kr. i 2025 (+291 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 239 | 219 | 235 | 69 | 933 | +1246 % | |
| Passiver i alt | 4.372 | 8.507 | 8.485 | 6.919 | 7.030 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg