Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ågerupvej 44, 2750 Ballerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 91,8 % | 4 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,1 % | 99,3 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 94,6 % | 4 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,1 % | 99,3 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,9 % | 0,7 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 473 % | 156,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -21.125 kr. i 2025 (−182 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -5 | -14 | -12 | -21 | −76 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -21.125 kr. i 2025 (−182 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -5 | -14 | -12 | -21 | −76 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.479.164 kr. i 2022 til 599.641 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.479 | 12.966 | 639 | 600 | −6 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 736.856 kr. i 2021 til 467.619 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 737 | 1.479 | 12.966 | 506 | 468 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.800 | 1.800 | 1.620 | 1.620 | 1.620 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.800 | 1.800 | 1.620 | 1.620 | 1.620 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 26.541 kr. i 2021 til 24.022 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 65 | 12.503 | 427 | 24 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 27 | 65 | 12.503 | 11.187 | 10.980 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.827 | 1.865 | 14.123 | 12.807 | 12.600 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 619.235 kr. i 2021 til 12.584.207 kr. i 2025 (+1932 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 619 | 1.858 | 13.710 | 12.717 | 12.584 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.207.306 kr. i 2021 til 15.373 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.207 | 6 | 413 | 90 | 15 | −83 % | |
| Passiver i alt | 1.827 | 1.865 | 14.123 | 12.807 | 12.600 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup