God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tårsvej 249, 4900 Nakskov · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,3 | 0,5 | -0,3 | -0,2 | -3,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,1 % | -4,3 % | 7,6 % | 5,5 % | -7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 774,6 % | >999 % | 110,7 % | 57,8 % | 247,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,3 % | 78,3 % | 73,3 % | 73,5 % | 84,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,1 % | -5,4 % | 10,3 % | 7,5 % | -8,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 589.762 kr. | 47.816 kr. | -23.416 kr. | -19.118 kr. | -538.365 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,3 % | 78,3 % | 73,3 % | 73,5 % | 84,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,7 % | 21,7 % | 26,7 % | 26,5 % | 15,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 746,6 % | >999 % | 18,5 % | 24,1 % | 188,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 589.762 kr. i 2021 til -89.457 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 590 | 48 | -23 | -19 | -89 | −368 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 496.223 kr. i 2021 til -566.239 kr. i 2025 (−214 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 496 | -51 | -114 | -141 | -566 | −302 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 652.538 kr. i 2021 til -319.243 kr. i 2025 (−149 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 653 | -344 | 697 | 664 | -319 | −148 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 584.030 kr. i 2021 til -360.383 kr. i 2025 (−162 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 584 | -324 | 674 | 513 | -360 | −170 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.985 | 3.886 | 5.320 | 5.199 | 1.472 | −72 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.161 | 2.797 | 3.488 | 3.937 | 3.498 | −11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.146 | 6.683 | 8.808 | 9.136 | 4.970 | −46 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 993.108 kr. i 2021 til 134.128 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 993 | 897 | 15 | 54 | 134 | +151 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.030 | 934 | 92 | 128 | 177 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 8.177 | 7.617 | 8.901 | 9.264 | 5.147 | −44 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.406.210 kr. i 2021 til 4.350.834 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.406 | 5.965 | 6.520 | 6.811 | 4.351 | −36 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.637.580 kr. i 2021 til 724.682 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.638 | 1.586 | 2.297 | 2.231 | 725 | −68 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 133.017 kr. i 2021 til 71.270 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 133 | 66 | 83 | 222 | 71 | −68 % | |
| Passiver i alt | 8.177 | 7.617 | 8.901 | 9.264 | 5.147 | −44 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nakskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lolland