Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vegendalvej 20, 7700 Thisted · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 5,1 | 1,7 | 1,8 | 0,8 | 4,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | -1,8 % | -2,1 % | -5,3 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,8 % | 8,3 % | 6 % | 4,8 % | 11 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 6,1 % | 2 % | -0,8 % | -6,1 % | -0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 46,2 % | -90,6 % | 258,1 % | 86,5 % | -544,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 78.122 kr. | 104.068 kr. | 97.555 kr. | 549.546 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 6,1 % | 2 % | -0,8 % | -6,1 % | -0,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 93,9 % | 98 % | 100,8 % | 106,1 % | 100,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 6,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 108.393 kr. i 2021 til 549.546 kr. i 2025 (+407 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 108 | 78 | 104 | 98 | 550 | +463 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 32.987 kr. i 2022 til 425.277 kr. i 2025 (+1189 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 33 | 47 | -18 | 425 | +2464 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 58.425 kr. i 2021 til 260.310 kr. i 2025 (+346 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | -59 | -107 | -266 | 260 | +198 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 45.076 kr. i 2021 til 202.758 kr. i 2025 (+350 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | -46 | -84 | -208 | 203 | +198 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.571 | 2.405 | 3.711 | 3.712 | 3.727 | +0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 18 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.571 | 2.405 | 3.711 | 3.730 | 3.727 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 273 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18 | 213 | 239 | 200 | 467 | +133 % | |
| Aktiver i alt | 1.589 | 2.617 | 3.950 | 3.930 | 4.194 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 97.504 kr. i 2021 til -37.268 kr. i 2025 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 51 | -32 | -240 | -37 | +84 % | |
| Langfristet gæld i alt | 1.158 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 316.545 kr. i 2021 til 4.231.451 kr. i 2025 (+1237 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 317 | 2.562 | 3.983 | 4.170 | 4.231 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.589 | 2.617 | 3.950 | 3.930 | 4.194 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted