Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vivaldisvej 7, 9200 Aalborg SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22 % | 43,7 % | 13,6 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 22,8 % | 56,1 % | 61,6 % | 57,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 96,9 % | 77,8 % | 22,1 % | -16,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 22,8 % | 56,1 % | 61,6 % | 57,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 77,2 % | 43,9 % | 38,4 % | 42,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.000 kr. i 2022 til -7.742 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -7 | -8 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.432.535 kr. i 2022 til -1.218.898 kr. i 2025 (−185 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.433 | 5.153 | 1.858 | -1.219 | −166 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.453.426 kr. i 2022 til -1.193.962 kr. i 2025 (−182 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.453 | 5.177 | 1.882 | -1.194 | −163 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.424 | 11.610 | 13.507 | 12.302 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.424 | 11.610 | 13.507 | 12.302 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 138.519 kr. i 2022 til 218.071 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | 162 | 192 | 218 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 170 | 238 | 306 | 367 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 6.595 | 11.848 | 13.813 | 12.669 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.500.649 kr. i 2022 til 7.263.306 kr. i 2025 (+384 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.501 | 6.652 | 8.514 | 7.263 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.088.029 kr. i 2022 til 5.399.457 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.088 | 5.190 | 5.294 | 5.399 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 6.595 | 11.848 | 13.813 | 12.669 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg