Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kastanie Alle 42, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | 8,7 % | 5,9 % | 0,2 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,4 % | 99,4 % | 98,6 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,4 % | 8,8 % | 6 % | 0,2 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,4 % | 99,4 % | 98,6 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,6 % | 0,6 % | 1,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 765,2 % | 821,5 % | 282,6 % | 10,9 % | 323 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.500 kr. i 2024 til -15.500 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -15 | -16 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 85.039 kr. i 2021 til 6.700 kr. i 2023 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 85 | 820 | 7 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 26.132 kr. i 2021 til 147.016 kr. i 2025 (+463 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 564 | 395 | -5 | 147 | +3232 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 26.132 kr. i 2021 til 148.316 kr. i 2025 (+468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 564 | 387 | 14 | 148 | +975 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.187 | 2.958 | 2.988 | 3.079 | 3.195 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.187 | 2.958 | 2.988 | 3.079 | 3.195 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.414 kr. i 2021 til 93.999 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 88 | 324 | 111 | 10 | 94 | +879 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.524 | 3.495 | 3.552 | 3.402 | 3.241 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 6.711 | 6.453 | 6.541 | 6.481 | 6.435 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.699.449 kr. i 2021 til 6.406.282 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.699 | 6.414 | 6.501 | 6.393 | 6.406 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.554 kr. i 2021 til 29.103 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 39 | 39 | 88 | 29 | −67 % | |
| Passiver i alt | 6.711 | 6.453 | 6.541 | 6.481 | 6.435 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø