Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngbyvej 83A, 2100 København Ø · Detailhandel med spil og legetøj
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 19,6 % | 32 % | — | 19,5 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 16,3 % | 24,2 % | — | 7,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 5,9 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32,7 % | 30,4 % | 16,9 % | 8,1 % | 14 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 302,6 % | 176 % | 183,8 % | 283,5 % | 249,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,1 % | 43,2 % | 45,6 % | 64,7 % | 59,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 49,5 % | 70,4 % | 37,1 % | 12,5 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 361.269 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,1 % | 43,2 % | 45,6 % | 64,7 % | 59,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,9 % | 56,8 % | 54,4 % | 35,3 % | 40,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 18,5 % | 3,3 % | 12 % | 3,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 2.213.283 kr. i 2021 til 10.055.753 kr. i 2024 (+354 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.213 | 6.562 | – | 10.056 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 434.744 kr. i 2021 til 3.347.237 kr. i 2025 (+670 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 435 | 2.101 | 2.289 | 1.956 | 3.347 | +71 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 73.475 kr. i 2021 til 2.105.999 kr. i 2025 (+2766 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 516 | 1.071 | 1.193 | 2.106 | +76 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 361.269 kr. i 2021 til 1.241.238 kr. i 2025 (+244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 361 | 1.585 | 1.217 | 763 | 1.241 | +63 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 354.371 kr. i 2021 til 1.101.306 kr. i 2025 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 354 | 1.521 | 1.170 | 456 | 1.101 | +142 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 247.390 kr. i 2021 til 855.874 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 247 | 1.191 | 909 | 350 | 856 | +144 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | 300 | 1.171 | 4.651 | 4.082 | 5.587 | +37 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.640 kr. i 2021 til 92.104 kr. i 2025 (+5516 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 413 | 96 | 183 | 92 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 755 | 3.916 | 5.372 | 4.324 | 6.106 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 755 | 3.916 | 5.372 | 4.324 | 6.106 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 499.698 kr. i 2021 til 3.654.839 kr. i 2025 (+631 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 500 | 1.690 | 2.449 | 2.799 | 3.655 | +31 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 249.617 kr. i 2021 til 2.450.918 kr. i 2025 (+882 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 2.226 | 2.923 | 1.525 | 2.451 | +61 % | |
| Passiver i alt | 755 | 3.916 | 5.372 | 4.324 | 6.106 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2 | 1 | 3 | 4 | +33 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København