God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Hejnerupvej 9, 4682 Tureby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,2 % | 17,3 % | -36,1 % | -36,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 970,9 % | 223,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 99,1 % | 95,8 % | 66,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,2 % | 17,4 % | -37,7 % | -54,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 99,1 % | 95,8 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 0,9 % | 4,2 % | 33,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 504,8 % | 499,9 % | 204,4 % | 33,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.136 kr. i 2021 til -11.249 kr. i 2024 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -5 | -11 | −148 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -7.136 kr. i 2021 til -4.545 kr. i 2023 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -8 | -5 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -18.710 kr. i 2021 til -101.527 kr. i 2024 (−443 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | 94 | -161 | -102 | +37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -18.710 kr. i 2021 til -101.527 kr. i 2024 (−443 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | 94 | -161 | -102 | +37 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 322 | 422 | 264 | 72 | −73 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 322 | 422 | 264 | 72 | −73 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 25.241 kr. i 2021 til 30.703 kr. i 2024 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 25 | 38 | 31 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 128 | 122 | 182 | 208 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 450 | 544 | 446 | 279 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 444.761 kr. i 2021 til 186.424 kr. i 2024 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 445 | 539 | 427 | 186 | −56 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 92.757 kr. i 2024 (+1755 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 19 | 93 | +394 % | |
| Passiver i alt | 450 | 544 | 446 | 279 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tureby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.