Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ved Damhussøen 22, 2720 Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 15,5 % | -0,2 % | 24,1 % | -4,7 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 94,9 % | 94 % | 91,4 % | 99,3 % | 96,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,3 % | -0,2 % | 26,4 % | -4,8 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | -3.079 kr. | -4.141 kr. | -4.037 kr. | -3.396 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,9 % | 94 % | 91,4 % | 99,3 % | 96,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,1 % | 6 % | 8,6 % | 0,7 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -3.396 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -3 | -4 | -4 | -3 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -3.396 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -3 | -4 | -4 | -3 | +16 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 776.194 kr. i 2021 til 63.162 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 776 | -147 | 980 | -148 | 63 | +143 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 684.305 kr. i 2021 til 61.324 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 684 | -9 | 978 | -163 | 61 | +138 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.881 | 3.266 | 2.728 | 1.577 | 1.631 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 154.270 kr. i 2021 til 28.587 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 112 | 44 | 56 | 29 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 544 | 1.070 | 1.329 | 1.872 | 1.842 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 4.425 | 4.336 | 4.057 | 3.449 | 3.473 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.200.095 kr. i 2021 til 3.350.024 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.200 | 4.077 | 3.709 | 3.424 | 3.350 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 4.425 | 4.336 | 4.057 | 3.449 | 3.473 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vanløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København