Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Landevejen 4, 8350 Hundslund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,2 % | -135,2 % | -40,2 % | -6,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 20,2 % | 3,6 % | 6,5 % | 4,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 73,1 % | -15,9 % | -61,3 % | -53,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 18,1 % | 850,4 % | 65,6 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 73,1 % | -15,9 % | -61,3 % | -53,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 26,9 % | 115,9 % | 161,3 % | 153,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,8 % | 0 % | 6,5 % | 4,3 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.595 kr. i 2021 til -3.875 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -6 | -6 | -5 | -4 | +18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -7 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 56.332 kr. i 2022 til -16.367 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 56 | -354 | -79 | -16 | +79 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 170.720 kr. i 2021 til -16.367 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 171 | 56 | -354 | -79 | -16 | +79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11 | 11 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 330 | 393 | 250 | 177 | 238 | +35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 341 | 404 | 250 | 177 | 238 | +35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.442 kr. i 2021 til 16.899 kr. i 2025 (+391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3 | 0 | 21 | 17 | −19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23 | 23 | 11 | 21 | 17 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 365 | 427 | 262 | 197 | 255 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 255.721 kr. i 2021 til -137.367 kr. i 2025 (−154 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 312 | -42 | -121 | -137 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 108.795 kr. i 2021 til 392.759 kr. i 2025 (+261 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 109 | 115 | 303 | 318 | 393 | +23 % | |
| Passiver i alt | 365 | 427 | 262 | 197 | 255 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundslund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.