Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Plantagevej 81, 3460 Birkerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,8 % | 5,1 % | 0,7 % | 11 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,2 % | 94,7 % | 95,5 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,8 % | 5,3 % | 0,7 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,2 % | 94,7 % | 95,5 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,8 % | 5,3 % | 4,5 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 60,6 % | 22,9 % | 89,5 % | 161,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -26.891 kr. i 2022 til -37.720 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -27 | -32 | -35 | -55 | -38 | +32 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 192.336 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 192 | 174 | 180 | 45 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -219.227 kr. i 2022 til -37.720 kr. i 2026 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -219 | -206 | -215 | -100 | -38 | +62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -433.812 kr. i 2022 til 473.765 kr. i 2026 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -434 | 32 | 217 | 28 | 474 | +1581 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -338.373 kr. i 2022 til 369.532 kr. i 2026 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -338 | 26 | 169 | 22 | 370 | +1576 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 98.645 kr. i 2022 til 102.335 kr. i 2026 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 54 | 41 | 128 | 102 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.206 | 3.200 | 3.339 | 3.205 | 3.360 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 3.206 | 3.200 | 3.339 | 3.205 | 3.360 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.199.505 kr. i 2022 til 3.296.653 kr. i 2026 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.200 | 3.111 | 3.162 | 3.062 | 3.297 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.168 kr. i 2022 til 63.483 kr. i 2026 (+929 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 90 | 177 | 143 | 63 | −56 % | |
| Passiver i alt | 3.206 | 3.200 | 3.339 | 3.205 | 3.360 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Birkerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal