Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Firkløvervej 2, 4671 Strøby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -37 % | -18,8 % | 11,7 % | 54,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,3 % | 95,5 % | 98 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -37,6 % | -19,7 % | 11,9 % | 55 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,3 % | 95,5 % | 98 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,7 % | 4,5 % | 2 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 298,3 % | 455,6 % | 261,9 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.750 kr. i 2021 til -8.081 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -7 | -8 | -8 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -202.012 kr. i 2021 til 397.254 kr. i 2025 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -202 | -129 | -56 | 39 | 397 | +925 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -202.012 kr. i 2021 til 397.254 kr. i 2025 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -202 | -129 | -56 | 39 | 397 | +925 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 172 | 0 | 0 | 38 | 393 | +930 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 172 | 0 | 0 | 38 | 393 | +930 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 249.691 kr. i 2021 til 25 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 18 | 61 | 17 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 306 | 349 | 300 | 294 | 340 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 478 | 349 | 300 | 332 | 734 | +121 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 472.190 kr. i 2021 til 722.609 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 472 | 343 | 287 | 325 | 723 | +122 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.000 kr. i 2021 til 11.026 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 13 | 7 | 11 | +70 % | |
| Passiver i alt | 478 | 349 | 300 | 332 | 734 | +121 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Strøby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns