Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Malmøgade 43, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 21 % | 15,7 % | 41 % | -16,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 12 % | 154,3 % | 10,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 43,8 % | 49,9 % | 67,2 % | 53,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 47,9 % | 31,4 % | 61 % | -30,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 43,8 % | 49,9 % | 67,2 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 56,2 % | 50,1 % | 32,8 % | 46,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0,3 % | 144,3 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -22.761 kr. i 2021 til -134.255 kr. i 2024 (−490 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -23 | -31 | -9 | -134 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.010 kr. i 2023 til -19.339 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -9 | – | -19 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 538.558 kr. i 2021 til -613.564 kr. i 2025 (−214 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | 379 | 308 | 1.597 | -614 | −138 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 557.150 kr. i 2021 til -606.637 kr. i 2025 (−209 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 557 | 393 | 321 | 1.597 | -607 | −138 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.269 | 1.711 | 1.927 | 1.925 | 3.594 | +87 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.269 | 1.711 | 1.927 | 1.925 | 3.594 | +87 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13 kr. i 2021 til 13.199 kr. i 2025 (+101431 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 3 | 1.847 | 13 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 124 | 1.975 | 184 | −91 % | |
| Aktiver i alt | 1.590 | 1.871 | 2.051 | 3.900 | 3.779 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 655.981 kr. i 2021 til 2.013.620 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 656 | 820 | 1.023 | 2.620 | 2.014 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 934.246 kr. i 2021 til 1.764.943 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 934 | 1.051 | 1.028 | 1.280 | 1.765 | +38 % | |
| Passiver i alt | 1.590 | 1.871 | 2.051 | 3.900 | 3.779 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense