Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jens Baggesens Vej 12, 7500 Holstebro · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 0,9 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 29,8 % | 13,8 % | -64,7 % | 32,2 % | 10,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 108,1 % | 106,7 % | 56,8 % | 62,2 % | 80,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 23,3 % | 30,4 % | -35,8 % | 2,1 % | 11,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 128 % | 45,4 % | 180,6 % | >999 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 52.007 kr. | -202.174 kr. | 154.577 kr. | 100.268 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,3 % | 30,4 % | -35,8 % | 2,1 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,7 % | 69,6 % | 135,8 % | 97,9 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 68,2 % | 72,5 % | 28,9 % | 42,8 % | 48 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 620.605 kr. i 2021 til 1.796.968 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 621 | 1.106 | 1.191 | 1.459 | 1.797 | +23 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 639.972 kr. i 2021 til 1.705.700 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 640 | 1.054 | 1.393 | 1.292 | 1.706 | +32 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -19.367 kr. i 2021 til 68.742 kr. i 2025 (+455 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | 47 | -208 | 146 | 69 | −53 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 70.343 kr. i 2021 til 66.210 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 70 | 46 | -215 | 133 | 66 | −50 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 52.468 kr. i 2021 til 48.378 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 34 | -168 | 100 | 48 | −51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 35 | 29 | 83 | 51 | −38 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 38 | 83 | +118 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 30 | 65 | 59 | 121 | 134 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 92.316 kr. i 2021 til 194.420 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 124 | 102 | 130 | 194 | +50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 146 | 183 | 201 | 189 | 326 | +73 % | |
| Aktiver i alt | 176 | 247 | 260 | 309 | 460 | +49 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.996 kr. i 2021 til 54.890 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 75 | -93 | 7 | 55 | +743 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 135.278 kr. i 2021 til 405.211 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 135 | 171 | 354 | 303 | 405 | +34 % | |
| Passiver i alt | 176 | 247 | 260 | 309 | 460 | +49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 5 kr. i 2023 til 6 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 5 | 5 | 6 | +20 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holstebro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro