Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Guldagervej 139, 4640 Faxe · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,3 % | -0,2 % | -3,7 % | -27,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 26,7 % | 188,8 % | 174,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 82,3 % | 94,6 % | 93,9 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,2 % | -0,2 % | -3,9 % | -27,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 82,3 % | 94,6 % | 93,9 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 17,7 % | 5,4 % | 6,1 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,9 % | 18,8 % | 75,7 % | 31,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -8.250 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -8 | -8 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 409.637 kr. i 2021 til -470.816 kr. i 2025 (−215 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | 261 | -8 | -92 | -471 | −413 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 411.467 kr. i 2021 til -470.816 kr. i 2025 (−214 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 411 | 266 | -4 | -88 | -471 | −432 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.453 | 2.736 | 2.239 | 2.160 | 1.442 | −33 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.453 | 2.736 | 2.239 | 2.160 | 1.442 | −33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 24.964 kr. i 2022 til 2.255 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 25 | 25 | 112 | 2 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 192 | 136 | 255 | 259 | 298 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 2.645 | 2.872 | 2.494 | 2.419 | 1.740 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.211.983 kr. i 2021 til 1.732.407 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.212 | 2.363 | 2.359 | 2.271 | 1.732 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 433.133 kr. i 2021 til 7.250 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 433 | 508 | 135 | 149 | 7 | −95 % | |
| Passiver i alt | 2.645 | 2.872 | 2.494 | 2.419 | 1.740 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Faxe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.