Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Pedersmindevej 64, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,2 % | 22,9 % | -3,6 % | 8,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 322,5 % | 190,9 % | 566,6 % | 933,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 71,1 % | 60,9 % | 83,6 % | 89,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,5 % | 37,7 % | -4,4 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,1 % | 60,9 % | 83,6 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,9 % | 39,1 % | 16,4 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 34,2 % | 23,5 % | 41,8 % | 84,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -27.526 kr. i 2022 til -282.827 kr. i 2026 (−927 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -28 | -29 | -306 | -283 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 117.250 kr. i 2025 til 134.128 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 117 | 134 | +14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -27.526 kr. i 2022 til -416.955 kr. i 2026 (−1415 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -28 | -29 | -424 | -417 | +2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 389.700 kr. i 2022 til 2.547.786 kr. i 2026 (+554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | 1.611 | 8.202 | -855 | 2.548 | +398 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 609.040 kr. i 2022 til 1.976.226 kr. i 2026 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | 1.499 | 7.821 | -861 | 1.976 | +329 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.857 | 5.964 | 10.742 | 1.705 | 650 | −62 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.857 | 5.964 | 10.742 | 1.705 | 650 | −62 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.013.830 kr. i 2022 til 2.115.971 kr. i 2026 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.014 | 1.315 | 2.874 | 1.619 | 2.116 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.451 | 12.388 | 23.347 | 21.926 | 23.465 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 15.308 | 18.352 | 34.089 | 23.631 | 24.115 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 11.656.698 kr. i 2022 til 21.602.517 kr. i 2026 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.657 | 13.041 | 20.744 | 19.761 | 21.603 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.404.959 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.405 | 1.470 | 1.114 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.246.076 kr. i 2022 til 2.512.892 kr. i 2026 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.246 | 3.841 | 12.230 | 3.870 | 2.513 | −35 % | |
| Passiver i alt | 15.308 | 18.352 | 34.089 | 23.631 | 24.115 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg