Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rørhaven 7, 2690 Karlslunde · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,7 % | 35,3 % | 41,5 % | -19 % | 8,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 155,7 % | 271,2 % | 330,2 % | 468,3 % | 312,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 36,7 % | 63,7 % | 74,3 % | 83,2 % | 73,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 78,2 % | 55,3 % | 55,9 % | -22,8 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,7 % | 63,7 % | 74,3 % | 83,2 % | 73,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,3 % | 36,3 % | 25,7 % | 16,8 % | 26,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,9 % | 155 % | 59,3 % | 20,8 % | 1,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.715.906 kr. i 2021 til 669.578 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.716 | 2.008 | 2.773 | 622 | 670 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.264.540 kr. i 2021 til 443.615 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.265 | 1.389 | 1.380 | 1.129 | 444 | −61 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 451.366 kr. i 2021 til 225.963 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 451 | 618 | 1.375 | -507 | 226 | +145 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 449.883 kr. i 2021 til 274.661 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 450 | 608 | 1.348 | -427 | 275 | +164 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 350.935 kr. i 2021 til 182.061 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 351 | 485 | 1.036 | -334 | 182 | +154 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18 | 22 | 380 | 377 | 377 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 18 | 22 | 380 | 377 | 377 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 154.164 kr. i 2021 til 6.000 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 774 | 379 | 62 | 6 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.205 | 1.355 | 2.114 | 1.383 | 1.775 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 1.223 | 1.377 | 2.494 | 1.760 | 2.152 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 448.801 kr. i 2021 til 1.583.395 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 449 | 877 | 1.854 | 1.465 | 1.583 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 774.105 kr. i 2021 til 568.422 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 774 | 500 | 640 | 295 | 568 | +92 % | |
| Passiver i alt | 1.223 | 1.377 | 2.494 | 1.760 | 2.152 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.