Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åvangen 8, 5771 Stenstrup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,8 % | 5 % | 2,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 98,9 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,8 % | 5 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 98,9 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,5 % | 1,1 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 664,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.519 kr. i 2021 til -13.703 kr. i 2024 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -13 | -14 | -14 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 95.801 kr. i 2021 til 77.807 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 96 | -154 | – | 130 | 78 | −40 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 74.637 kr. i 2021 til 60.471 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 75 | -154 | 107 | 112 | 60 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 780 | 615 | 365 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 780 | 615 | 365 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 172.259 kr. i 2021 til 223.568 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | 192 | 286 | 162 | 224 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.749 | 1.641 | 1.881 | 2.248 | 2.172 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 2.530 | 2.256 | 2.246 | 2.248 | 2.172 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.513.695 kr. i 2021 til 2.149.374 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.514 | 2.245 | 2.234 | 2.224 | 2.149 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.914 kr. i 2021 til 24.357 kr. i 2024 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 11 | 12 | 24 | – | – | |
| Passiver i alt | 2.530 | 2.256 | 2.246 | 2.248 | 2.172 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg